UK Looking For Eggless Cake Recipes!

Thank you very much.

Just a quick question, does this recipe use plain or self raising flour?

And what vinegar is used?

Many thanks
It is just plain flour. Self raising I believe has the addition of baking powder, which this doesn't use. Probably wouldn't hurt if that's what you have.
I use white vinegar if making chocolate, but you can't taste it after baking.The tip to this is to have your oven preheated and pans ready so it doesn't wait around after mixing the wet and dry.The baking soda (bicarb) reaction with the vinegar is the leavening

Try substituting linseeds/flaxseeds for eggs in recipes. You need 1 tbsp ground linseeds and 1 tbsp water to make a substitute for one egg.

• Like
Reactions: Val
Keklerde yumurta yerine muz kullanıyorum
tıpkı yumurta gibi bağlayıcı özelliklere sahiptir :chef:
Psyllium'un satıldığı herhangi bir eko-mağaza bulabilir misiniz? Çiğ kek ve hamur işleri üretiminde kullanılır. Mesela jöle yapıyorum.🍧 Ayrıca sindirim sistemi hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır ve bağışıklığı artırır. Psyllium şehrimde biraz daha pahalı, ama bunu zaten değerlendirmeyi başardım. Malzemeleri mükemmel bir şekilde birleştirir ve neredeyse nötr bir tada sahiptir.🎂🍰🍮🐾

• Love
Reactions: Nil and Veganite
Psyllium'un satıldığı herhangi bir eko-mağaza bulabilir misiniz? Çiğ kek ve hamur işleri üretiminde kullanılır. Mesela jöle yapıyorum.🍧 Ayrıca sindirim sistemi hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır ve bağışıklığı artırır. Psyllium şehrimde biraz daha pahalı, ama bunu zaten değerlendirmeyi başardım. Malzemeleri mükemmel bir şekilde birleştirir ve neredeyse nötr bir tada sahiptir.

Vay canına, bu etkileyici. :clp:

• Love
Reactions: Nil
[QUOTE = "Val, gönderi: 418555, üye: 5080"]
Psyllium'un sattığı herhangi bir eko-mağaza bulabilir misiniz? Çiğ kek ve hamur işleri kullanılır. Mesela jöle yapıyorum. 🍧Ayrıca sindirim sistemi hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır ve bağışıklığı içerir. Psyllium şehrimde biraz daha pahalı, ama bunu zaten değerlendirmeyi baş değerlendirmeleri. Malzemeleri mükemmel bir şekilde birleştirir ve neredeyse nötr bir tada sahiptir.🎂🍰🍮🐾
[/ALINTI]

internet üzerinden vegan ürünler satan bir ya da iki eko-mağaza var ürünlerin çoğu yurtdışından geliyor :)
Buraya linklerini bırakabilir miyim?
Türk alışveriş sitelerinde fiyat 70 tl
benim için pahalı biraz :rofl:
Sanırım 10.22 $

Is not a cake, but I got a very nice vegan brownie recipe with an amazing vegan butterscotch banana sauce. Let me know if you want it and I'll get the ingredients and the method of both.

Hey! I just created an amazing vegan cake (lime, coconut and mango flavour) which is very light/delicious and very easy to make. Looks and tastes divine 💚

here is the link to my recipe 👇